top of page

Математичний конкурс між командами учнів 6 класів, вчитель Алупулес Ф.К. Перемогли: Знання геометричних фігур та дружба учнів. 

Математичний конкурс між командами учнів 6 класів, вчитель Алупулес Ф.К.

Математичний конкурс між командами учнів 5 класів, вчитель Єнакакі М.Г.

Відкритий урок з алгебри у 8 класі. Тема "Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь". Вчитель Дубіц О.Г. 

Тиждень хімії

        З 11 по 15 лютого в школі проводився тиждень хімії. В програмі проведення учні 7-11 класів представили свої стінгазети на хімічну тематику; провели хімічні вікторини. В рамках тижня відбулось засідання методобьєднання вчителів хімії,біології та основ здоровья :відкритий урок з хімії у 9-му А класі- вч. Андриеш Р.Е.; ділова гра "Активні форми навчання "- вч.Пінтелей С.А.; обговорилися результати участей учнів в III етапі олімпіад з хімії та екології. З хорошим настроєм пройшов КВН між командами учнів 8-11 класів. Переможцем стала команда капітану Апетроаей Н.В., учениця 9-го класу, яка була обрана учнями "Королевою хімії".

        Фестиваль дитячої творчості "Чисті роси", номінація театральне мистецтво. В програмі :казка "Лісова хатинка", учні 2-А класу, вчитель  Вержак Д.Г.; сценка "Канат", учні 9-А класу; уривок з пьєси В.Александрі "Пятра дин касе "- члени театрального гуртка, керівник Чеботару Т.Ф. 

Тиждень Захисника Вітчизни

        З 18 по 23 лютого в школі проводився тиждень патріотичного виховання та захисника вітчизни, на протязі якого було проведено ряд заходів: спортивні змагання серед учнів 6-7 класів "Козацькі забави"; конкурс стінгазет "Я - майбутній захисник"; класними керівниками проведені уроки мужності; учні 10-11 класів відвідали 300-ий полк у м.Чернівці; Старшокласники провели конкурс КВН "Ми - майбутні солдати" .

На протязі з 25 березня по 1 березня школі відбулось:

Педагогічна рада з порядком денним:

                1. Раціональне використання обладнання та унаочнення  навчальних кабінетів на уроках та в позаурочний час. З доповідю  виступив директор школи Вержак О.В.  Вчителі, керівники предметних кафедр,  використовуючи  мультимедійну презентацію, поділилися досвідом роботи з питань використання унаочнення, дидактичного матеріалу та обладнання на уроках. Було прийнято одностайне рішення, що мультимедійний комплекс має бути в кожному навчальному кабінеті ля раціонального його використання на кожному уроці.
                2. Атестація вчителів – іспит на компетенцію. Заступник директора з навчально – виховної роботи Андріеш Р.Е.  підвела підсумки проведеної  роботи за атестаційний період, вивчення досвіду роботи атестуємих вчителів, проведення анкетувань серед учнів, батьків, вчителів, з метою визначення рейтингу вчителів, аналіз відвіданих уроків, методична робота вчителів, моніторинг якості навчальних досягнень учнів, результативність роботи вчителів, які вказані в характеристиках діяльності вчителя за атестаційний період, які були зачитані . Вчителі, які атестуються в 2013 році, описали свій досвід  роботи з проблеми, над якою працюють, представивши мультимедійну презентацію.
Засідання Школи молодого вчителя. Тиждень відкритих уроків у молодих спеціалістів: І року роботи – Андроник І.В., українська мова у 3-Б класі на тему «Однородні члени речення»; Павлович О.М.,французька мова у 11-Б класі на тему «Сучасне кино. Мій улюблений актор»; ІІІ року роботи – Ткаченко Н.М., українська література, 10-А клас, «Життя і творчість Л.Українки».
Засідання методичного об’єднання вчителів румунської мови та літератури. Відкритий урок з румунської літератури у 6-А класі на тему: «Grigore Vieru. poiesiea Ma rog la  tine» та позакласний захід «Ти, людина відповідальна», представлені вчителькою Реколца М.М. на високому рівні з використанням різноманітних форм інтерактивної роботи з учнями.

Тиждень Марцишора

1 березня – свято Мерцишор
Позакласний захід «Зі святом весни», учні 4-А класу ( класовод Спатару Д.Д.).
Конкурс стінгазет.
Конкурс «Найкращий Мерцишор».
Позакласний захід «Сутність людини на землі» 6- А клас ( вчитель румунської мови та літератури Реколца М.М.)

Тиждень Шевченківської поезії

На протязі з 4 по 7 березня вчителі української мови та літератури організували з учнями 5-11 класів заходи щодо відзначення дня народження Кобзаря - Т.Г. Шевченка. Провели літературно-музичну композицію "Звучать Шевченкові слова", 9-ті класи, вч. Згирча А.К. Учні 7-8 класів брали участь у конкурсі ерудитів "Як ми знаємо творчість Шевченка", вч. Амихалакиоае М.М. З нагоди 8-го Березня учні 6-го Б класу, класний керівник Амихалакиоае М.М. підготували для своїх матусь літературно-музичну композицію "Мати-жінка, матуся, Берегиня".Учні 5-го Б класу провели захід "Людина і час у живописі Тараса Шевченка", вч. Згирча А.К.. Найкращі учні 5-6 класів взяли участь  у конкурсі читців віршів Тараса Шевченка, вч. Ткаченко Н.М., Данчило О.О.

Свої творчі доробки показали при проведені відкритих уроків молоді спеціалісти другого та третього року роботи: Аштевкулесе Н.Д., 2-Б клас, українське читання "Буква Є та її звук "; Кіріяк Т.К. , 1-Б клас, математика "Порівняння чисел"; Русу І.І, 2- В Клас, трудове навчання "Виготовлення вітання матусі"; Акірі Т.Г, 3-В клас, французька мова "Моя країна"; Постевка Н.І. 4-В клас, українська мова "Головні члени речення"; Глібочану Т.М., 9-А клас правознавство "Як держава захищає дитину в сімї".

За сприянням Департаменту освіти інауки, молоді та спорту Чернівецької ОДА, Герцаївського відділу освіти, 7-го Березня на базі школи відбувся майстер-клас для учнів 4-9 класів в рамках проекту "Культурний караван для румунів Чернівецької області ".Гості з Румунії провели:

    театральний майстер-клас з участю дітей під керівництвом актора театрального мистецтва з виконання казки зі світової літератури.

    майстер-клас з виготовлення "мерцішорів", під час якого учні вчилися у двох випускників образотворчого мистецтва виготовляти "марцішори" із звичайних речей: бісеру, текстилю, кольорових ниток та дерева. Дякуємо за організацію цих майстер-класів Ауріку Божеску, Ольгу Романівну Остафій, Тетяну Георгіївну Зазулинській. 

     Тиждень початкових класів

       З 15  по 19 березня у Горбівській ЗОШ відбулося ряд заходів присвячені приходу весни. 15 березня провелося МО вчителів початкових класів.
      Класовод 3 – Б класу Романюк Л.О.  разом з учнями підготувала відкритий урок з румунського читання  на тему : « Primavara». До уроку ще додався і позакласний захід « Мати – найкраща людина у світі». Діти розказали гостям їхнього свята наскільки вони люблять матерів. Гарно станцювали.
      Учні 6 – А класу на уроці ОБЖ  разом з вчителем Пінтелей С.А. провелі урок на тему, яка актуальна навесні «Правила поведінки на воді». Учні поділилися своїми знаннями щодо поведінки на річках, озерах, Пруті. Адже саме зараз лід почав танути. Крім того під кінець уроку в усній формі багато з учнів розповіли різні випадки з їхнього життя.
      13 березня учні Горбівської ЗОШ були учасниками районного фестивалю конкурсу «Молодь обирає здоров’я». Представили агітбригаду і пропагували здоровий спосіб життя.

Тиждень Французької мови


      Також протягом цього часу у нашій школі відбувся тиждень французької мови.

      Вчителі організували у цей час різні конкурси та вікторини.

      Учні молодших класів 2-4 -тих брали участь у святі французьких пісень та віршів .

      Вчитель Кришмару Л.І. та Лішман І.Л.

      У конкурсі "Qu'est-ce que sais sur la France" брали участь учні 7-их класів.

      Переможцем став учень 7-Б класу Каланча Артем.

     20 березня - міжнародний день Франкофонії - знавців французької мови.

Учні 11-А та 8-А класів підготували презентацію о франкофонії. Вчитель Павлович О.М.

Тиждень географїї

     З 18 по 22 березня в школі проводився тиждень географії під девізом "Памятай же ти, людино: збережеш природу - збережеш Землю", на протязі якого вчителі географії Андрієш О.І. та Андрієш Р.Є. організували з учнями 6-10 класів різні конкурси та вікторини: 

  • 10 класи - захист створених візитних карток - презентацій країн світу
  • 9 класи - робота з картографії України "Що? Де? Коли?"
  • 8 класи - географічний футбол "Моя країна - Україна"
  • 7 класи - інтелектуальна гра "Океани та материки"
  • 6 класи - подорож-вікторина "Гідросфера, її частини"

     Провівся конкурс стінгазет "Збережемо природу нашої Землі"

Підсумки роботи атестаційної комісії Горбівської ЗОШ

Атестаційна комісія засідала 5 разів:
1) організаційне засідання,    затвердження    графіку,     плану    роботи,    розподіл обов'язків між членами комісії – 18.09.2012р протокол № 1;
2)  прийняття заяв від вчителів, видання наказу про їх допуск до атестації – 19.10.2012р протокол № 2;
3) вивчення системи роботи педпрацівників, які атестуються та надання їм рекомендацій – 08.12.2012р протокол № 3.
4) підсумки вивчення досвіду роботи вчителів, написання характеристик та атестаційних листів – 23.02.2013р протокол № 4
5) атестація вчителів – 20.03.2013р протокол № 5. На засіданні шкільної комісії було прийнято рішення:

- порушити клопотання перед атестаційною комісією відділу освіти Герцаївської РДА про:
- відповідність присвоєній раніше кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання вчителям Реколца М.М., Романюк Л.О.
- відповідність присвоєній раніше кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтвердження педагогічного звання вчителям Банчу О.Г., Кришмару Л.І., Спатару Д.Д., Вержак Д.Г.
- відповідність присвоєній раніше кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» вчителю Куті Ф.Х.
- присвоїти кваліфікаційну категорію: «Спеціаліст ІІ категорії» вчителю Житаріук О.В.; «Спеціаліст І категорії» вчителю Данчило О.О..
- Нагородити Грамотою РВО  Кришмару Л.І., Вержак Д.Г.

Семінар-практикум, підготовка до ЗНО

29 березня на базі Горбівської ЗОШ проходив семінар-практикум, щодо підготовки учнів 11-х класів до ЗНО-2013. Були присутні 11 учнів Горбівської ЗОШ. Проводилися відкритті заняття з учнями 11-х класів з української мови – вчитель Аміхалакіоає М.М., з математики – вчитель Дубіц О.Г., з історії України – вчитель Чорней Ф.Д.. На відкритих заняттях були присутні: Аксенті Лариса Степанівна, методист районного методкабінету відділу освіти, Постевка Якоб Дмитрович – директор Тернавського НВК, Андрієш Світлана Костянтинівна – заступник директора Тернавського НВК, які оцінили роботу вчителів та учнів щодо якості підготовки до ЗНО. Учні 11-х класів провели у кабінеті інформатики он-лайн тестування з одного з обраних предметів на ЗНО, за допомогою якого змогли перевірити  свої знання.

День зустрічі птахів"

Під час весняних канікул учні 9-Б класу разом з класним керівником, вчителькою біології Паскарел К. Є. готувались до Всеукраїнської акції « День зустрічі птахів».  Учні будували шпаківні та годівнички для птахів, опрацювали різні літературні джерела , шукали в Інтернеті різні цікаві факти про птахів.  Всі учні класу проявили цікавість під час підготовки до цієї акції, але найактивнішими були: Амаріє Д., Чорногач М., Сіміон Д.

Найкращий відпочинок в Панорамі

Незабутньою стала екскурсія у місто Чернівці учнів 5, 7 – 8-их класів. Відвідували розважальний комплекс «Панорама». Там учні проводили свій вільний час дуже весело. Каталися на ковзанах, грали у боулінг та дивилися фільм у форматі 3 D.

Участь в районному етапі Всеукраїнської військово – патріотичної спортивної гри «Сокіл».

Також під час весняних канікул учні 10 – 11 класів Горбівської ЗОШ взяли участь в районному етапі Всеукраїнської військово – патріотичної спортивної гри «Сокіл». Учні показали себе гідно. У деяких конкурсах гри здобули призові місця. Перше місце здобули у конкурсах «Фізична підготовка» та «Воєнізована естафета». Друге місце мають у конкурсі строю та пісні. Третє місце учні здобули у конкурсі «Цивільний захист».

Наші таланти

Швабу Анна Віорелівна​
       Учениця 10-А класу класу Горбівської ЗОШ ,  Герцаївського району.​
       У навчанні досягає високих результатів, є учасником та призером районних та обласних олімпіад з базових дисциплін та різних конкурсів. Перевагу надає український мові та літературі. Відвідує танцювальний гурток «Мугурел». Є членом учнівського парламенту.

Згирча Анастасія Георгіївна є ученицею 7-го класу Горбівської ЗОШ,  Герцаївського району.
        Захоплюється музикою, відвідує музичну школу - клас фортепіано. Змалку є членом танцювального гуртка «Гіочел», який на різних обласних та всеукраїнських конкурсах займав призові місця. У вільний час любить вишивати, малювати. У навчанні досягає високих результатів, є учасником олімпіад з базових дисциплін та різних конкурсів. Перевагу надає предметам природно-математичного циклу.

Апетроаєй Надія Валеріївна
Учениця 10-А класу класу Горбівської ЗОШ ,  Герцаївського району .Надія вміє гарно малювати, оскільки закінчила художню школу. Відвідує гуртки, які їй цікаві. Дуже захоплюється природничо-математичними дисциплінами.                     Є учасницею районних олімпіад з багатьох предметів. Але перші місця здобула з хімії  та румунської мови. Крім того, здобула призові місця і на обласному етапі (хімія 3- є місце, румунська мова 1- е місце).
Дівчина дуже колективна, комунікабельна. Завжди дає поради своїм однокласникам.

Гурток "Вишивка"

У нашій школі працює гурток «Вишивка». Керівник гуртка Апетроаєй М.В. Кожного року у квітні місяці відбувається виставка вишивок. Роботи представляються учнями, переважно дівчатами старших класів. Вишивки вишиті  як ниткою, так і бісером. Роботи представлені на найрізноманітніші теми. Молодші дівчата здебільшого вишивають тваринок, пташок, пейзажі. А от старшокласники вибрали тематику кохання та українських  народних мотивів. Прекрасною роботою є портрет Т. Шевченка та
образ янгола – символ кохання.

"Ляльковий театр"

До  учнів  молодших класів в гості приїхав ляльковий театр. Представили казочку про зайчика,  поросятки та їхніх друзів. Діточки зібралися з радістю. Вони були активними, розгадували загадки, співали.

"Тиждень дитячої книги"

          Кожного року ми святкуємо Всесвітній День дитячої книги.

        Під час Тижня книги цього року проведено багато заходів, але найбільше дітям сподобалось подорож по сторінках улюблених казок.

        Учні молодшої школи із задоволенням представили уривки з казок різних народів.

      На нашому святі можна було зустріти багато казкових героїв :  від птахів до різних звірів; від жебраків до принцес і королів. Було весело, і цікаво.

Учні 6-х класів перший рік вивчають географію, з вчителем Андрієш Р.Е. Узагальнення вивченого матеріалу за курс  загальної географії вони зробили вигляді захисту власних створених проектів на тему: "Природні комплекси рідного краю, їх охорона"  добре представили результати своїх досліджень та спостережень з вивчення природних компонентів різних комплексів села Горбова: лісу Банчени, горба Кітанка, горба Карбунарія, дилини річки Прут, пісчяного карєру, який став екологічною проблемою села, яроутворення в лісовому масиві. Особливу увагу учні звернули на зміни, які відбулись у природних комплексах.Учні були задоволені результатами роботи.  

Географія рідного краю

Так само як учні всієї України підготувалися до  Великодніх свят, наші учні не лишились осторонь. Вони опорядкували територію школи. Найлегша робота була для молодших класів, а решта виконували старшокласники. Учні дуже старалися і працювали із задоволенням. Тепер вони пишаються своєю школою та подвір’ям.

Акція "За чисте довкілля"

День "Матері"

Свято «День матері» у Горбівський ЗОШ І-ІІІ ст.  
                                                    

           Нема на світі людини, якій би не було знайоме слово «матуся». Це людина, яка подарувала нам життя. Завдяки їй ми пізнаєм усю красу світу, бачимо світло сонця.
            І у кожного воно асоціюється по – різному. Для когось це щось дуже серйозне та гучне, а для багатьох найніжніше слово в світі. Тому любі , діти ніколи не забувайте своїх матусь. Бо вони для нас і найрідніші друзі, і вчителі, і наставники по життю.
            У наший школі кожного року святкується «День матері». Цього року учні представили для своїх матусь святковий концерт.

9 Травня

Про проведення заходів в Горбівській ЗОШ з відзначення  68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

   1. Виховні заходи, уроки пам’яті присвячені пам’ятним датам, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни « Пам’ятаєш, земле, 45- й? Земле, 41-й не забудь».
1 – 11 класи (класні керівники), 08.05.2013.
    2. Спортивні змагання серед учнів 5 – 6- их класів ( вчитель Ільєш І.М.)
    3. Святковий концерт « Перемога одна на всіх». 5 – 11 класи.

Останній дзвоник

Проведення останнього дзвоника в Горбівській ЗОШ
    Ось і сплинули дні ще одного навчального року. Коло школи зібралась галаслива дітвора, ділячись враженнями останніх теплих весняних днів. Випускники 11- их класів відчувають і радість, і смуток водночас. Радість за те, що це  дійсно є святом учнів усіх шкіл України. Смуток охоплює їх через те, що навчальний процес закінчується. А разом з цим  вони вирушають у доросле життя.  Тож побажаймо усім щасливої дороги та веселих канікул.
    Сьогодні «Свято останнього дзвоника» у Горбівській ЗОШ пройшло дуже гарно. Оскільки найбільша кількість гарних слів для учнів було сказано у цей день. Церемонія відкрилася для всіх слухаючи Гімн України. Звісно, що найтепліші  слова для учнів прозвучали від директора школи та батьків. Свій душевний смуток одинадцятикласники передавали через вірші та пісні. Дуже тепло вітали та водночас дякували вони своїм першим вчителькам. Хвилиною гордості для всіх учнів було вручення грамот та похвальних листів. І у всіх серце почалося битися сильніше, коли прозвучав останній дзвоник.

     У Горбівський ЗОШ розпочато ДПА з української мови о 9 годині 20 хвилин. 

      На ДПА з'явилися всі 48 учнів;

  • 25 учнів - 11-Б клас, вчитель Згирча А.К.
  • 23 учнів - 11-А клас, вчитель Аміхалакіоає М.М.

      На перших партах сидять учні, які є претендентами на золоту медаль       (4 учні).

Розпочато ДПА

1 Вересня - "День Знань"

Який щасливий день сьогодні,

Веселий, радісний, ясний,

Це, гомінливий і погожий

Почавсь навчальний рік новий.

Спорт основа здоровя

Футбол, хокей, весела гра —лунає скрізь: «Фізкульт-ура!».

У ритмі стукотять серця,усіх гуртує фраза ця.

Хто з фізкультурою на «ти»,

В житті досягне він мети,

Бо в спорті — міць та силаі для душі, й для тіла.

На стадіоні дітвораскандує в такт: «Фізкульт-ура!»

У відповідь:«Фізкульт-привіт!» —єднають весь спортивний світ.

Oсвітній округ 

Горбівській освітній округ розпочав заняття  на базі опорної школи – Горбівської ЗОШ. 62 учнів 10-х та 11-х класів Горбівської, Мольницької та Острицької ЗОШ, які бажають отримати якісну підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання з базових дисциплін, беруть участь у заняттях з: української мови та літератури, яку веде вчитель української мови та літератури Острицької ЗОШ   Думітраш Олена Тодорівна, математики – вчитель Горбівської ЗОШ  Алупулес Фелічія Костянтинівна, історії – вчитель  Острицької ЗОШ Ютиш Віоріка Михайлівна, географії – вчитель Горбівської ЗОШ Андрієш Олександр Іванович та інформатики – вчитель Горбівської ЗОШ Іонел Андрій Костянтинович. 

 

Заняття організовані на базі Горбівської ЗОШ у п’ятницю та суботу кожного тижня для учнів 11-х класів, в середу для учнів 10-х класів. Також учні задіяні у роботі хореографічної, художньої та музичної студій, які діють на базі Горбівської ЗОШ та Горбівського Будинку Культури.

З привітанням до слухачів освітнього округу виступили: Житарашу Лариса Михайлівна, методист РМК Герцаївського відділу освіти, директор Горбівської ЗОШ Вержак Олексій Васильович. На зустрічі були присутні також класні керівники 10-х та 11-х класів.

 

 

Бажаємо всім здобути хороші знання та успіхів у подальшому навчанні!!!

 Наш гурток "Юний Еколог"

      В нашій школі розпочав діяльність гурток  «Юний еколог», під керівництвом вчительки біології та екології  Паскарел Крістіни Євгенівни.  Також наш гурток  приймає участь у проекті «Етноекологічні особливості водозбірно-басейнових екосистем Буковини», під керівництвом Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

З днем Вчителя!

Учителю! Вклоняємось доземно
Перед великим іменем твоїм.
Вже проростають ті маленькі зерна
Під поглядом, як серце, золотим.
Учителю! Ти - наче нездоланність,
Крізь все просієш іскру доброти,
Щоб засвітить у серденьку дитячім
Вогонь священний розуму й краси.

 

           Протягом вересня-жовтня місяців у Горбівський ЗОШ І-ІІІ ст. проводився Всеукраїнський рейд «Увага! Діти на дорозі!».

           Під час цього періоду були поновленні куточки  «Безпека дорожнього руху».

           У кожному класі проведені «Уроки дорожньої грамоти».

           Першокласників посвятили в юні інспектори руху.

           Проведена бесіда з учнями, що підвозяться шкільним автобусом, щодо техніки безпеки під час перевезення.

           У 5-тих класах вчитель ОБЖ Пентелей С.А. провела уроки про правила поведінки та безпеку на дорозі.

           Також це питання розглядалося на загальних батьківських зборах.

 

 

Увага! Діти на дорозі!

"Свято Осeні"

Осінні канікули

     Згідно плану роботи Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст. під час осінніх канікул в закладі були організовані та проведенні різноманітні заходи .

     Найкращою була екскурсія старших учнів школи у місто Київ – столицю нашої країни .

      Молодши школяри відвідали місто Вижниця.

      Під час каникул майже кожного дня працював освітній округ .

      Плідно працювали гуртки.

      Учениця 3-Б класу Паламару Сабрина приймала участь у обласному конкурсі «Буковинська Зіронька».

       Цікавим був конкурс учнів 5-Б класу « Усвіті казок».

       Учні 3-4 класів брали участь у «Веселих стартах».

Семінар з Основ здоров'я

       21 листопада в нашій школі відбувся районний семінар з основ здоров'я. 

       Був проведений урок в 5-му класі "Толерантне ставлення до інших".Метою уроку є сприяння розвитку, уміння виявляти повагу до дорослих і однолітків, протидіяти виявам неповаги у своєму середовищі.

       КВН між 5-ми та 6-ми класами на тему "У країні світлофорія".Метою проведення КВН є повторення правил дорожнього руху. Сприяння розвитку уміння дотримуватися правил поведімки пішохіда та пасажира.

Семінар з історії та правознавства

      14 листопада на базі нашої школи відбувся рай-семінар з історії та правознавства.

     Були проведені наступні уроки: 

     У 10-А класі, вчителем Чорней Федіром Дмитровичем, урок з Історії України на тему: "Проголошення української народної республіки".

    У 9-Б класі, вчителем правознавства Глібочану Тетяною Миколаївною, урок з правознавства на тему: "Що означає бути громадянином держави.".

Районний семінар бібліотекарів

27.11.2013 р. на базі нашої школи відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів на тему: «Роль шкільної бібліотеки у впровадженні інноваційних процесів».

Бібліотекар школи О.Г.Банчу підготувала презентацію «З досвіду роботи бібліотеки школи» та усний журнал «Бібліотека – храм мудрості» .

Всі чотири сторінки усного журналу вразили присутніх. Олена Георгіївна довела своїм колегам, що однією з характерних рис сучасного стану масової роботи шкільної бібліотеки є широке використання нетрадиційних форм роботи. Значення їх полягає у тому, що вони сприяють неформально­му спілкуванню читачів, цікавому проведенню вільного часу.

 

Районний семінар директорів шкіл

Recent, în şcoala de cultură generală Horbova s-a petrecut seminarul raional al directorilor şcolilor din raion pe tema: „Rolul activităţii de conducere a directorului în ridicarea competenţei profesionale a profesorului”.

         În lucrul seminarului au luat parte: şeful administraţiei raionale Herţa – Victor Crâşmaru, şefa secţiei raionale de învăţământ – Maria Vizitiv, membrii cabinetului metodic Herţa, directorii şcolilor.

         Oaspeţii au fost întâmpinaţi prin prezentarea cărţii de vizită a şcolii de către elevii claselor a 9 – 11. Apoi au urmat cele  douăsprezece  lecţii fiind implicate majoritatea claselor şcolii.

         Şi-au demonstrat măiestria pedagogică profesorii:

  • Ghenculenco Viorica , petrecând ora de matematică în clasa 2-a

  • Amihalachioae Mariana, ora de limba ucraineană în clasa 7-a

  • Alupulese Felicia, ora de matematică în grupa districtului şcolar, clasele a 10-11Б

  • Aştefculese Natalia, ora de citire ucraineană în clasa 3-a

  • Andrieş Alexandru, lecţia de geografie în clasa 9-a  (curs aprofundat)

  • Ionel Andrei, lecţie practică la informatică în clasa 5-a

  • Crâşmaru Larisa, lecţia de limba franceză în clasa 5-a 

  • Apetroaiei Margareta, lecţia de chimie în clasa 9-a  „”

  • Romaniuc Liuba, lecţia de ştinţele naturii în clasa 4-a

  • Ciornei Toadere, lecţia de istoria Ucrainei în clasa 10-a

  • Zgârcea Ala, lecţia de literatura ucraineană în clasa 11-a

  • Pinelei Svetlana, oră de conversaţie în clasa 6-a.

Apoi a fost prezentat proiectul „Lucrul cu copiii talentaţi”,  unde au fost propuse câteva proiecte ce se realizează în şcoală de elevii claselor a 9-11: Lişman Ilie – elevul clasei a 9-a; Apetroaiei Nadea, Slanina Ionela, Saranciuc Tatiana – elevele clasei a 10-a;  Şvabu Ana, Recolţa Nicolae, Spataru Greta, Alecsandru Violeta – elevii claselor a 11-a.

         Cununa seminarului a fost consiliul pedagogic „Rolul activităţii de conducere a directorului în ridicarea competenţei profesionale a profesorului”, în cadrul cărui s-a propus în discuţie problema ridicării competenţei profesionale a fiecărui profesor prin autoinstruirea lui, organizarea lucrului metodic în şcoală, atestarea profesorilor în dependenţă de profesionalism, organizarea controlului intern în şcoală spre ridicarea nivelului calităţii cunoştinţelor elevilor şi rolul administraţiei şcolii în realizarea acestor direcţii de activitate în procesul intructiv-educativ. Oaspeţii seminarului, directorii de şcoli, analizând lecţiile frecventate, au menţionat nivelul înalt de competenţă a profesorilor şi cunoştinţele trainice ale elevilor.

Rezultatul lucrului administraţiei şcolii în persoana   directorului Verjac Alexei Vasilievici, ce este în fruntea acestui colectiv peste 30 de ani, dovedeşte de un microclimat  pozitiv în colectivele de profesori şi elevi şi perspectiva de dezvoltare a acestei şcoli pe viitor. În urma a acestui seminar colectivul pedagogic a primit recomandări: perfecţionarea competenţelor profesionale a învăţătorilor, formarea competenţelor de învăţământ la elevi, dezvoltarea activităţilor de proiectare, lucrului ştiinţifico-experimental a elevilor, realizarea proiectelor de învăţământ în cadrul procesului instructiv-educativ. Le dorim la toţi succese!

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

 

 

 

 

Приходить Миколай СвятийДарунки щедрі  нам приносить

Здоров’я всім у Бога просить

Чудес чекає весь народ.

Усяких благ, земних щедрот …

Приходить, щоб добро творить

Радіє небо і земля

Всіх Божа ласка окриля

І воскресає рідний край –

Іде угодник  Миколай.

         З приходом зими на Буковинських землях починається довгожданні для всіх нас зимові свята. І починається все це зі Святом Миколая.

 Святий Миколай чудотворець народився в місті Патарі в Малій Азії. Був єдиним сином в сім ’ї. Із дня народження  його життя супроводжували чудотворні знамення, які вказували на його велике призначення. Він дуже любив дітей. Допомогав і допомогає всім дітям і мандрівникам. Діти для Святого Миколая – найрадісніші і найсвятіші створіння, які завжди потребують захисту, уваги. Для нас він і опікун, і захисник у біді, й привітний дідусь, що гладить по голівці , радує подарунками. Водночас Святий Миколай вимагає від діток слухняності, ввічливості.

19 грудня завжди є чудодійним днем та святом для дітей. Вони чекають  на свого покровителя, як на доброго Духа. 

         В Горбівській ЗОШ в цей день організовуються  та проводяться виховні години, позакласні та позашкільні заходи. Учні початкових були ознайомленні з легендою походження цього свята, з народними традиціями зимових свят. Також вони писали письма Святому Миколаю, куди вкладали малюнки бажаних подарунків.  Старші класи також не лишилися осторонь цього дійства. Вони приготували вірші, пісні та стінгазети возвеличуючи Святого Миколая.

17 грудня 2013 р. на базі Горбівської ЗОШ відбувся семінар вчителів фізкультури, на якому були представлені заняття з баскетболу у 4-му класі вчителем Мартін Д.Ф та у 5-му класі вчителем Ілієш І.М., під час яких учні показали хороші вміння ведення та передачи мяча під час гри у баскетбол.Учасники семінару відмітили хорошу спортивну базу школи, високій рівень підготовки вчителів та бажання учнів занятися фізкультурою та спортом.

Районний семінар вчителів фізкультури

Фестиваль колядок

Різдво Христове – одне з найзначніших  релігійних  свят, традиції якою сягають углиб століть.

Горбова славиться звичаями, традиціями щодо святкування Різдва.

Напередодні Різдва у Горбівській ЗОШ  відбувся фестиваль колядок «Ми прийшли колядувати» у якому брали участь учні 5 – 11 класів.  У репертуарі груп та окремих учнів були колядки наших дідів і прадідів, а також  сучасні. 

                 Новорічні свята та зимові канікули у нашiй школі

Протягом новорічних свят та зимових канікул у нашій школі проведено ряд заходів:

 Акція «Моя Новорічна мрія!»;

Конкурс новорічних композицій, еко-ялинок;       

Новорічна виставка-конкурс стінгазет (5-11 кл., класні керівники );

Шкільний фестиваль «Ми прийшли колядувати» між учнями 5-11 класів;

 Свято « В гостях у Діда Мороза »  1-4 класи;

Участь танцювального колективу « Гіочел » у районному фестивалі               Новорічних свят;

Новорічне свято «З Новим роком!»  5-7 класи;

 Вечір відпочинку для старшокласників  « Карнавал! Карнавал! »;

Під час зимових канікул найкращим відпочинком для учнів були екскурсії до м. Чернівці у розважальний центр «Панорама».

 

 

Круглий стіл "Закон і ми"

19 грудня в нашій школі відбувся круглий стіл між учнями 10-11 класів та Горбівського сільського голови Реколца Г.М.,працівника соціальної служби Герцаївської РДА Лупан Р.Х. та дільничного інспектора Постевка О.М. Під час круглого столу учні були проїнформовані про права та обов'язки учнів. Також гості відповідали на запитання учнів.

Limba este întâiul mare poem al unui popor

 

 

     Pe parcursul primei săptămâni al semestrului ll în şcoala noastră tradiţional s-a petrecut săptămâna limbii şi literaturii române.

    Cei mai mici elevi ai şcolii, clasele 1 – 4 au petrecut diferite concurse ″Cum cunoaştem limba maternă”. Elevii claselor 5 – 11 au participat la concursul recital de poezii închinat Luceafărului poeziei româneşti Mihai Eminescu ″Cobori în jos, Luceafăr blând”.

    Cununa săptămânii a fost serata de odihnă pentru clasele superioare ”Eminescu – Luceafărul poeziei româneşti″.

 

         На базі Горбівської ЗОШ, як базового закладу Горбівського освітнього округу проводяться заняття з учнями 11 – х класів всі суб’єктів округу, бажаючих вступати до вищих навчальних закладів України та ведуть підготовку до ЗНО – 2014 з обраних базових дисциплін: українська мова (28 слухачів), заняття веде вчитель української мови  Острицької  ЗОШ Думитраш Олена Тодерівна; математика (9 слухачів), заняття веде вчитель Горбівської ЗОШ Алупулес Фелічія Костянтинівна; історія (9 слухачів), заняття веде вчитель Острицької ЗОШ Ютиш Віоріка Михайлівна; географія (5 слухачів), заняття веде вчитель Андрієш Олександр Іванович.

          На заняттях організовуються різні форми роботи з учнями: робота в групах, парах, індивідуальна робота з кожним учнем.  Особливу увагу приділяют роботі з тестами різного рівня складності та форми.

 

 

Робота Горбівського освітнього округу

Школа молодого вчителя

           Традіційно кожного року на прикінці лютого в школі проводиться тиждень молодого вчителя, під час якого молоді вчителі представляють відкриті урокі в класах ,в яких читають.                   Вчитель початкових класів Аштефкулесе Н.Д. провела інтегрований урок з румунського читання та трудового навчання у 3 – Б класі на тему : «Мерцішор».Вчитель початкових класів Кілару А.М. провела урок з математики у 2 – Б класі на тему : «Складання та розв’язання задач». Вчителька англійської мови Акірі Т.Г. провела урок у 5 –Б класі «Let’s go in the country».Соціальний педагог Візітіу Ю.О. разом з шкільним психологом провели тренінгове заняття в 11 – А класі - «Формула вибору професії».Вчителька української мови у початкових класах Постевка Н.І. провела урок у 4 – В класі на тему : «Прикметник».Вчителька інформатики Найман К.В. з учнями 5 – А класу провела урок на тему : «Створення графічних зображень за поданим планом».

Шкільне МО класних керівників

     

           26 лютого відбулося шкільне МО класних керівників Горбівської ЗОШ. 6 – А клас разом з класним керівником Згирча А. К. працюють над проектом « Календарні свята». На засіданні МО вони презентували свою роботу , провівши виховний захід «Свято весни». Діти виявляли свою активність та зацікавленість у представленій роботі.

Свято зустрічі весни

          Протягом першого тижня березня місяця в нашій школі відбулися позакласні заходи, присвячені приходу весни.

Надійшла весна прекрасна,

Многоцвітна, тепла, ясна,

Мов дівчина у вінку.

Ожили луги, діброви,

Повно гомону, розмови

І пісень в чагарнику.

         1 березня 6 – А класу разом з класним керівником Пінтелей С.А. провели позакласний захід «Прийди, прийди, Весно!». Учні кликали весну на наші землі, співаючи пісні, розказуючи вірші. Учні побажали всім присутнім гарного настрою, теплої весни та міцного здоров’я.Учні 6 – Б класу разом з класним керівником Згирча А. К. підготували святкові листівки до дня 8 – го Березня. Учні 3 – А класу ( класовод Вержак Д. Г.) провели позакласний захід присвячений весняним святам.

            Кожен виховний захід у 7 – А класі викликає зацікавленість учнів. В пам'ять героїв Афганістану вони підготували разом з класним керівником Алупулесе Ф. К. урок пам'яті « Ми пам’ятаємо , Вас, наші герої!».

 

Поставте скибку хліба на стакан

І голови схиліть в скорботі вічній

За тих, кого убив Афганістан,

Чиї душі зранив і скалічив.

 

           Гостями уроку пам’яті були ветерани війни в Афганістані Ілієш Г. І. та Ілій Р. І., працівники будинку народної творчості та дозвілля, сільської бібліотеки та Горбівській сільський голова Реколца Г. М.

Районний семінар практикум вчителів хімії

          13 березня 2014 року на базі Горбівської ЗОШ відбувся семінар- практикум вчителів хімії з проблеми: «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом використання ІКТ на уроках хімії». Були проведені 2 відкритих уроки: у 7 класі з теми «Розповсюдження та колообіг кисню у природі», вчитель Реколца І.М. , та у 10 класі з теми «Залізо та його сполуки», вчитель Андрієш Р.Є. з використанням мультимедійної техніки, захисту учнівських проектів, а також інтерактивних форм навчання.

 

            Методист РМК Лукіянчук М.І. провів з вчителями ділову гру на тему «Як ефективно підготувати учнів до ЗНО з хімії». Під час проведення круглого столу вчителі обговорили проблеми низького рівня навчальних досягнень учнів з хімії та шляхи і методи їх покращення. За підсумками семінару учасники прийняли рекомендації з питань підвищення результативності своєї роботи та рівня предметних компетентностей учнів.

Книга – найкращий друг

Кожного року в нашій школі проводиться тиждень дитячої та юнацької книги, під час якого учні беруть активну участь у проведенні цього свята. Вчителі організовують виховні заходи, конкурси та екскурсії у сільську бібліотеку. Цього року свято організувала бібліотекар Банчу О.Г., яка представила учням всієї школи виставку книг. Побачивши цю виставку діти змогли дізнатися про все нове у світі книги. Вчитель румунської мови та літератури Олару С.Ф. разом з 5 – А класом підготувала святкову лінійку на честь її величності – книги. Найактивніші учні розказували вірші, читали різні цитати та вислови відомих людей. Їхні колеги аплодували за подану інформацію. ЗДВР Реколца М.М. та педагог – організатор Андронік І.В. разом з учнями 4 – Б класу здійснили екскурсію у шкільну бібліотеку. Там бібліотекар Жекіл О.К. презентувала учням книжки на релігійну тематику, де є багато корисних притч для дітей. Учнів дуже зацікавила виставка книг великих поетів Т.Г. Шевченко та М. Емінеску.

     

      7 – А клас разом із ЗДВР Реколца М.М. відсвяткували свято « Вербної неділі». Учні принесли свої мерцішори та зав’язали їх на дерево, при цьому загадуючи бажання.

      Серед учнів усієї школи була проведена акція « За чисте довкілля». Кожен клас працював на розподілену їм територію. Підмітали, білили дерева, а також займалися озелененням територій.

      

У нашій школі відбулося МО вчителів фізики та математики. Був  проведений відкритий урок директором школи, вчителем фізики Вержак О.В. у 8 – Б класі. Крім того провели ряд фізичних експериментів цікавих як для учнів, так і для присутніх вчителів. Позакласний захід був присвячений « Дню космосу» та аварії на Чорнобильській АЕС. Учні 7 – 8 класів слухали нову інформацію із задоволенням.

МО вчителів фізики та математики

Акція « За чисте довкілля»

 25 квітня відбувся день « Цивільної оборони». До цього вчителі підготували багато практичних занять присвячених саме безпеці життєдіяльності. Вчитель ОБЖ , Пінтелей С.А. показувала учням 8 – А класу як працювати з вогнегасником у разі пожежі. Крім того, пролунав  SOS – сигнал, при якому здійснилася евакуація усієї школи. Учні були досить уважними та активними. Разом із вчителями вчасно вийшли на вулицю. Учні пробували надавати першу медичну допомогу у разі травми. Всі ці практичні заняття виявилися дуже цікавими.

День "Цивільної оборони"

9 Травня

До 69-річниці Перемоги  ВВ війни у нашій школі відбулося багато масових заходів.

Учні 11-Б класу разом з класним керівником Банчу О.Г. привітали з Днем Перемоги вчителя-пенсіонера, учасника війни Пую В.В. Вона дуже зраділа і розказала учням цікаві факти війни.

Бібліотекар Банчу О.Г. представила тематичну виставку присвячену війні. Усі бажаючі змогли побачити книги, які дихають війною.

Учням  1-А класу класовод Спатару Д.Д. розказала про цей довгоочікуваний день Перемоги. Символом миру на нашій землі став « голуб ». Тому першокласники  познайомилися з цими голубами, виготовленими з паперу.

Крім того вчитель музики Лупашку Х.Х. проводив музичні хвилини серед учнів середньої та старшої школах. Вони співали пісні воєнних літ.

Учениці 11-Б класу Спатару Грета та Александру Віолетта проводили лекторії.

Директор школи Вержак О.В. провів для вчителів та учнів тематичну лінійку, привітав сіх присутніх з цим днем.

 

E întâi septembrie în calendar,

Începe un nou an şcolar,

Vin elevii la şcoală cu flori

Pentru scumpii profesori.

Iată că a trecut şi vacanţa de vară. Parcă mai ieri am petrecut sărbătoarea ultimului sunet. Şi-i toamnă din nou... În cea mai mare grabă vin toţi elevii la şcoală, să dovedească la careul de sărbătoare. Toţi sunt prezenţi.

Cuvântul de felicitare pentru toţi cei prezenţi la sărbătoare, dar mai ales pentru clasa Întâi, l-au avut elevii clasei a 5-a. Ei le-au dorit micuţilor multă răbdare, succese pe această cale lungă a cunoştinţelor. Iar absolvenţilor îndeplinirea tuturor dorinţelor şi dobândirea profesiilor dorite. La fel, cu cuvinte calde au venit şi elevii Ţari Ărica împreună cu Toderan Vitalii.

Cele mai mari emoţii au avut  absolvenţii claselor 11-a. În centrul atenţiei mereu au fost.  Atmosfera de sărbătoare i-a copleşit pe aceşti elevi deplin. Dar totodată ochii erau plini de lacrimi. Nu de bucurie, ci de supărarea despărţirii cu şcoala.

La sărbătoarea primului sunet a fost arătată stima faţă de Patrie din partea elevilor. S-a petrecut „флеш-моб: Україна нероздільна”, la care absolvenţii au luat parte. Careul festiv a început şi a sfârşit cu imnul Ucrainei. Cel mai emoţionant moment a fost atunci, când clopoţelul  a redat primul sunet. Elevii au înţeles, că s-a deschis pentru ei ţara cunoştinţelor.

Tu ajută-mi, Doamne Sfinte,

Ca să fiu şcolar cuminte,

Să-nvăţ mult, să nu fac rău,

Ca să fiu pe placul Tău.

 

                 Добігли кінця останні дні теплого літа, а це означає, що почався навчальний рік і діти щодня прямують до школи і зі школи додому.

Їх вабить вулиця, адже тут відбувається багато цікавого, захоплюючого і через це діти іноді потрапляють у небезпечні для життя ситуації.

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

З 14 по 18 вересня в Горбівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся тиждень безпеки дорожнього руху. Учні нашої школи мали можливість якомога більше дізнатися про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки, значення деяких з них.

Відповідно до тематики Тижня в Горбівській ЗОШ І-ІІІ ст. були проведені загальні заходи, а саме: загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю Тижня (відповідальна педагог-організатор Андронік І.В.), тематичний шкільний вісник «Тиждень безпеки дорожнього руху», акція «Увага, діти на дорозі!» ,лекції на тематику Тижня, конкурс стіннівок на тематику Тижня в 1-4 класах (класоводи 1-4 кл.),  виховні години, години спілкування, ігри.

Для того, щоб закріплювати знання дітей та формувати навички дисциплінованого пішохода, дуже важливо організовувати розвивальне середовище з безпеки руху. Практичні знання в куточках безпеки руху; в межах акції «Увага, діти на дорозі!» першокласники ознайомилися детально з пішохідним переходом, який знаходиться біля школи.; виховний захід «Ми -пасажири та пішоходи»(8-А клас, Пінтелей С.А.).  Діти знають за яким номером можна викликати швидку допомогу, міліцію.

Для попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей для батьків були виготовлені спеціальні пам’ятки, які допоможуть батькам правильно роз’яснювати дітям правила дорожнього руху і привчати навички дисциплінованості на вулицях і дорогах.

 

Осінь очима дітей

Гобівської ЗОШ І-ІІІ ст.

                     Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дивує, дарує нові кольори і форми, тривожить сумними звуками і подіями, бо кожного дня відбуваються зміни. То небо синє-синє, безмежне і бездонне, то пливуть по ньому дивні хмарки, то стало воно сірим і сумним, задощило густим дощиком, все втратило свої кольори, то знову засміялося сонце з висоти, розфарбувало дивосвіт і зігріло все довкола, ніби літо повернулося… Традиційно кожного року в нашій школі проводиться свято Осені. Цього року виставка була переповненою гарними роботами. Найкраще показали себе учні молодших класів.

                   З нагоди дня захисника України в Горбівській ЗОШ проведено ряд заходів. 

                   У шкільний бібіліотеці оформлено книжкову виставку «Герої не вмирають».

                  З 01 по 14 жовтня  у всіх класах проведені уроки мужності на тему: «Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».

 Педаго-організатор Андронік І.В. разом зі шкільним парламентом оформили стенд «Наші захисники». 12 жовтня в школі відбувся показовий виступ-конкурс строю та пісні загонів «Козачата»  учнів 6-9 класів. Серед учнів 10-11 класів проведені військово-спортивні змагання присвячені Дню захисника України. Вчитель історії Глібочану Т.М. та організатор Реколца М.М. провели  зустріч одинадцятикласників з воїном – учасником АТО «В родинному колі» - Решетнік Петром О.;

 Учні середньої школи підготували виставку малюнків, присвячених Дню захисника України.

 

bottom of page